• Fotografia ślubna i portretowa Kalisz, wielkopolska
  • Fotografia ślubna i portretowa Kalisz, wielkopolska
  • Fotografia ślubna i portretowa Kalisz, wielkopolska
  • Fotografia ślubna i portretowa Kalisz, wielkopolska

Poznajmy Się

Oto ja, wówczas w Turcji

Oto ja, wówczas w Turcji

Witam. Mam na imię Piotrek.

Ten blog to wyraz chęci dzielenia się  moją pasją jaką jest…. no właśnie – FOTOGRAFIA.

Nie opowiem historii o tym, że fotografia towarzyszyła mi od zawsze, bo tak nie było. A było tak….

Gdzieś w roku 2001, biorąc udział w zajęciach z rzeźby na kaliskim pedagogiczno-artystycznym wydziale UAM rok drugi, w ramach zadania przygotowania płaskorzeźby musiałem zrobić kilka zdjęć architektury miejskiej, która to pełnić miała rolę wzorca.

Czyli wziąłem starą Smienę do ręki, załadowałem kolorowym filmem, chyba Fujifilm 36kl. i poszedłem na łowy. Ani się zorientowałem a robienie zdjęć zaczęło mnie wciągać. Ponieważ widziałem u innych w mojej grupie różne Zenity i inne Practici, toteż moja ciekawość wzrosła do poziomu wstąpienia w szeregi fotografii amatorskiej.

Reszta to historia. Fotografowałem z różnym natężeniem, różnym skutkiem, różnymi wynikami. Były po drodze przerwy, a jakże. Otoczenie zaś i bliscy różnie to znosili.

Dziś to w sumie jakieś 11 lat i dużo fotografii w archiwum. Tematyka też zmienia kategorie, w zależności od tego co mnie w danym momencie bardziej pociąga czy fascynuje.

Na początku była fotografia przyrody i światła w ogóle. Do tego uwielbienie dla profesjonalistów ze stajni National Geographic. Kilka zakupów w empik’u i podstawy rzemiosła przestały być tajemnicą. Nie było trudno. O wiele trudniej jest z inspiracją i pomysłem. Tego nie nauczy żaden podręcznik ani guru. To trzeba odkryć, rozwijać i potem pielęgnować w sobie przez cały czas. To długa droga poszukiwań, zmian, ciągłej nauki i pracy. I pewnie będę tak szedł, aż dotrę do kresu… No to pojechałem teraz. :)

Dziś bardziej chcę uczyć się realizować portrety i fotografię ludzi,. To ciekawe, bo na początku w ogóle nie uważałem tego tematu za ciekawy i nie brałem go wcale pod uwagę.

Wszystko dzięki dwóm świetnym fotografom, których miałem możliwość poznać osobiście. Mowa o Wojciechu Wietesce i  o Jacku Porembie. Uczestniczyłem w prowadzonych przez nich warsztatach organizowanych przez Krakowską Akademię Fotografii i wiele się od nich nauczyłem. Najważniejsze jednak to pasja, którą mnie zarazili, do fotografowania ludzi. Portret stał się dla mnie fascynujący. Odkrywam to z resztą cały czas na nowo.

W centrum moich dzisiejszych fascynacji rezyduje fotografia dzieci i bobasów, oraz piękna, artystyczna fotografia ciążowa i macierzyńska. To wdzięczne tematy, które odkryłem niedawno, a które są, póki co jeszcze, dość świeże (jeśli można się o nich w ten sposób wyrazić) w polskiej fotografii. W każdym razie poszukiwania-googlowania nie przynoszą masy tematycznych stron autorskich, tudzież serwisów o tej tematyce; w przeciwieństwie do np. fotografii ślubnej czy reklamowej.

Jestem właścicielem marki fotoHORYZONT, która wraz ze stroną www.foto-horyzont.com jest częścią mojej profesjonalnej fotograficznej działalności, którą prowadzę od kwietnia 2011 roku.

Aha, mam 36 lata ( listopad 2012), wspaniałą towarzyszkę życia, która mnie wspiera zawsze, prawie we wszystkim.. ;) oraz cudowną córeczkę Lenę – skarb życia.

Wierzę, że dzieląc się informacjami i sobą w ogóle mamy wpływ na ten świat; jaki by on nie był. Zatem proszę bardzo, rozgośćcie się i znajdźcie tu coś dla siebie.

Do zobaczenia na kolejnych postach bloga…

PS.

Jeśli chcesz zadać jakieś konkretne pytanie, a wolisz uniknąć prezentowania go w komentarzu to zapraszam do Skontaktowania Się ze mną korzystając z formularza SKONTAKTUJ SIĘ.

Wpisz Komentarz

Musisz się Zalogować żeby wpisać Komentarz.