Fotograficzna sesja wizerunkowa – na poważnie

Witam,

Po ostatniej sesji ślubnej Kasi i Wojtka tym razem chciałbym pokazać Wam kilka zdjęć z realizowanej niedawno typowej sesji glamour dla jednego z salonów urody w Kaliszu.

Zdjęcia były robione na zamówienie ATELIER URODY pani Marii Siewruk, która postawiła na profesjonalizm i tym czynnikiem oznacza wszystko, co zaplanuje i co robi. Zatem poprzeczka postawiona była od samego początku bardzo wysoko. Przyznam, że obawiałem się tego zadania, bo nigdy wcześniej nie fotografowałem typowo reklamowego zlecenia, z udziałem modelki, wizażu itd. . Podjąłem się jednak, tym bardziej, że portret jako taki zainteresował mnie w ostatnim czasie i to bardzo w związku z czym miałem okazję potrenować nowe techniki, a przy okazji zastosować wiadomości dotyczące fleszy, blend i innych czarodziejskich sztuczek z wielkiej księgi fotografii.

Myślą przewodnią tej sesji fotograficznej była czystość, delikatność oraz minimalna ilość środków. Pomyślałem, że warto dołączyć dłonie do zdjęć twarzy, gdyż one same potrafią dużo komunikować, a jednocześnie wzbogacić swą formą. Skupiliśmy się poza tym na kadrach pionowych, ponieważ głównym założeniem było wykorzystanie tych zdjęć jako wizerunku podczas kreowania marki w internecie. Zdjęcia będą uzupełniać menu strony internetowej Atelier Urody, która powstaje, a także materiały reklamowe jak i sam salon, więc tylko dwie fotografie są horyzontalne.

Jak poszło oceńcie sami. Ja byłem pozytywnie zaskoczony efektami, klientka jest zadowolona co przełożyło się na umówienie kolejnych zleceń. Świat się kręci szybko, ale to my musimy nadać mu pęd.

Dodam tutaj, że modelką była Sylwia, której bardzo dziękuję za współpracę i wkład oraz cierpliwość. Dziękuję również pani Marii za zaufanie oraz pomoc i wsparcie sesji swoim doświadczeniem i wiedzą dotyczącą wizażu i stylizacji. Wspaniale się z Wami pracowało.

A to są owoce tej współpracy;

Sesja fotograficzna glamour wg foto-horyzont

Sesja fotograficzna glamour wg foto-HORYZONT w Kaliszu

Sesja fotograficzna glamour wg fotoHORYZONT w Kaliszu

Sesja fotograficzna glamour wg fotoHORYZONT w Kaliszu

Sesja fotograficzna glamour wg foto-HORYZONT w Kaliszu

Sesja fotograficzna glamour wg foto-HORYZONT w Kaliszu

Sesja fotograficzna glamour wg foto-HORYZONT w Kaliszu

Sesja fotograficzna glamour wg foto-HORYZONT w Kaliszu

Sesja fotograficzna reklamowa wg foto-horyzont w Kaliszu

Bardzo ciekawe światło było tego dnia, mocne, ale zdołaliśmy je okiełznać przy pomocy dużej białej materii, która skutecznie zmiękczyła promienie słońca. Ponadto ustawiłem białe tło na stojakach, początkowo bokiem do okna, potem zaś tyłem, czyniąc w ten sposób kolejne źródło oświetlające modelkę, no może plus jeszcze biała blenda. Efekty jak widać.

Fotografie były poddane postprodukcyjnej obróbce, tzn. podniosłem ekspozycję nieco, żeby uyskać efekt wysokiego klucza (bardzo lubię tę stylistykę fotograficzną) otrzymując w ten sposób biele i czystość tła.

To tyle z fotografowania komercyjnego. Jak pisałem wcześniej szykuje się kolejna sesja, ale bardziej makijażowo-stylistyczna. Do tego wnętrza, dwie modelki, dużo różnych ubiorów i pomysłów na kadry. Będzie ciekawie i w zasadzie to już nie mogę się doczekać.

A póki co to nie będzie mnie przez dwa tygodnie więc odezwę się do Was dopiero po 16-tym września. A lecimy z moją żoną na Kretę :) Qurcze, dwa tygodnie wakacji. Super. W zasadzie to nasza podróż poślubna dopiero teraz dochodzi do skutku. Z pewnością przywiozę dużo fotografii; nastawiam się na dużą ilość fotografii miejscowej, trochę reporterskiej no i portretowej. Planuję małą sesję fotograficzną z udziałem mojej wspaniałej żony w uliczkach Krety. Zobaczymy.

Teraz żegnam się z Wami na jakiś czas, ale nie na długo. Dlatego bądźcie czujni, bo niebawem znów się spotkamy.

Zatem fotografujcie i bawcie się dobrze.

Tymczasem,

PIOTREK

P.S.

W ten weekend byliśmy na weselu, dalsza rodzina, ale zabawa była przednia. Co najbardziej lubicie jeść na takich imprezach jak wesela? Ja uwielbiam kiedy są kluski śląskie (MNIAMMMM) oraz do tego zawijańce, czyli mięso zawinięte z ogórkiem plus coś jeszcze (zależy od kucharza) z doskonałym sosem. PYCHA.

P.P.S.

Pisałem też w ostatnim poście, że brałem udział w warsztatach internetowych online na żywo prowadzonych przez samą Jasmine Star – królową fotografii ślubnej. Ciekawym faktem jest to, że jej ślub fotografował sam David Jay, który to ją zainspirował do zajęcia się fotografią w ogóle. Ciekawe. A chcielibyście zobaczyć zdjęcia ze ślubu Jasmie? Znalazłem na Youtube tę prezentację >> Zdjęcia Ślubne Jasmine Star i JD (to jej mąż).

P.P.P.S.

Tak zaś dzisiejszy wieczór zapowiadał swoje nadejście. Za każdym razem zdumiewam się dziełami Tego Faceta.

Piękna tęcza nad Kaliszem wg fotoHORYZONT

Tagi: , , , ,

breaker

Wpisz Komentarz

Musisz się Zalogować żeby wpisać Komentarz.