Fotografia okolicznościowa okoliczności

Witam Was ponownie,

fotografia okolicznościowa i portretowa foto-horyzont piotr grajek

Chciałem się z Wami podzielić tym zdjęciem, bo uważam, że należy (przynajmniej jako fotograf) nabyć nawyku rejestrowania ciekawych okoliczności, których przecież stajemy się często świadkami w codzienności. Ta fotografia to rejestracja okoliczności, którą zastałem w domu po powrocie z miasta, bez aranżowania czegokolwiek. Klapki, tak jak je zostawiono w smudze wąskiego światła z jedynego, nie zasłoniętego skrzydła okna. Jakby celowo oświetlone. Nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem zdjęcie.

Spodobała mi się kompozycja, która wyłoniła się w tym układzie plus kontrast kolorystyczny pomarańczowego dywanu i światła wobec niebieskch klapek.

Zachęcam Was do noszenia ze sobą aparatu wszędzie gdzie się da; czasami można być świadkiem niezwykłej historii. Dziś właśnie taką widziałem, ale nie miałem przy sobie aparatu i bardzo żałuję – przez jezdnię przebiegał pies ze smyczą w postaci rozwijanej linki, którą to ciągnął za sobą; auta się zatrzymywały, a pies biegł czyniąc zamieszanie. Idealna sytuacja do rejestrowania aparatem. Tyle że trzeba ten aparat mieć przy sobie, inaczej fotografia nie istnieje poza naszą pamięcią. Usłyszałem kiedyś, w odpowiedzi na pytanie jaki aparat fotograficzny jest najlepszy, że najlepszy aparat to ten, który ma się prz sobie….

Warto się zastanowić.

Tymczasem

PIOTREK

Tagi: , , ,

breaker

Wpisz Komentarz

Musisz się Zalogować żeby wpisać Komentarz.