Fotoblog roku 2011 – podjąłem wyzwanie

Julia_CKiS_fotoHORYZONT Fotografia Portretowa Piotr Grajek Kalisz

Zdrowa fotorywalizacja

Nie przepadam za rywalizacją, bo czasami potrafi się przerodzić w dziką i niekontrolowaną walkę. Ale w taki sposób współzawodnictwa, jaki zaproponował Świat Obrazu, ja lubię się angażować. Tym bardziej, że dotyczy to ściśle mojej pasji i działań, jakie się z tym wiążą.

Chciałbym też pokazać większej liczbie ludzi moje dzieci – czyli bloga no i przede wszystkim zdjęcia. Wkładam dużo zaangażowania w to, co robię i ciekawi mnie odbiór, gdyż jak wiadomo sztuka bez odbiorcy jest martwa (choć nie wiem czy moja fotografia może być ujęta w ramy sztuki).

Głosujcie na Blog fotoHORYZONT

Zatem niniejszym zachęcam do zapoznania się z blogiem oraz oczywiście do głosowania. Oczywiście wszystko w zgodzie z własnym sumieniem ;)

Proponuję również SUBSKRYPCJĘ, żeby w przyszłości na bieżąco otrzymywać informacje o nowych wpisach. Staram się aktualizować bloga systematycznie, więc nudzić się nie będziesz.

To nie wszystko…

Jeśli spodobał Ci się Blog i uważasz, że warto to:

  • jak wcześniej – zagłosuj na mnie na stronie Świat Obrazu
  • powiedz o tym swoim znajomym na FACEBOOKU lub poprzez TWITTERa, jeśli używasz, klikając linki Lubię powyżej

Tymczasem,

PIOTREK

P.S.
A już w następnym wpisie porcja nowych zdjęć z sesji studyjnej oraz kolejne luźne sugestie dotyczące Kompozycji.

P.S.
Zdjęcie z początku tego wpisu to fotografia mojej chrześniaczki biorącej udział w występach w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki z okazji 10-lecia Music Store. Ja byłem oczarowany; dzieciaki są przezabawne a jednocześnie takie autentyczne w tym, co robią. Nie sądzisz?

Tagi: , , , , , ,

breaker

2 komentarze to “Fotoblog roku 2011 – podjąłem wyzwanie”

  1. Grzegorz pisze:

    Dosc obszerny wywod o kompozycji, ale…
    we wszystkich tego typu lekturach ktore przejrzalem ostatnio brakuje podstawowych elementow kompozycji barokowych, czyli ukladow diagonalnych i elementow trojkatnych. Pion czy poziom to nuda.

  2. Piotr GRAJEK pisze:

    Dzięki Grzegorzu za zainteresowanie :) Fakt, nie poruszyłem jeszcze wielu innych zagadnień kompozycji, ale celowo. Zdecydowałem się pogadać o podstawach, bo w końcu d podstaw się zaczyna. Poza tym świetnych opracowań omawiających szczegółowo kwestie kompozycji, koloru i innych technik jest wiele – ja osobiście polecam książkę Michela Freemana (gorąco polecam) pt. OKIEM FOTOGRAFA. W niej odnajdziesz wiele elementów rozszerzających temat kompozycji, budowania kadru, obserwacji otoczenia jak i dostrzegania współgrania elementów przestrzeni. Ja nie mam zapędów pisarskich; to czym się dzielę to moje luźne obserwacje wynikające z własnej pracy fotograficznej. Cały czas się uczę. Poza tym – hej – piszę tu co uważam za stosowne bo to w końcu mój blog ;) Nie wiem czy odpiszesz, bo jak każdy „odważny” skryty wyraziciel swoich poglądów podałeś swój email w stylu „email@onet.pl”. Pozdrawiam.

Wpisz Komentarz

Musisz się Zalogować żeby wpisać Komentarz.