Dzień Dziecka dniem z dzieckiem

fotoHORYZONT©2010

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DZIECIAKI :) CHCĘ WYRAZIĆ SŁOWA MOJEJ FASCYNACJI WAMI, MOŻE DLATEGO, ŻE GDZIEŚ W GŁĘBI MNIE JEST TEN MAŁY CHŁOPAK LUBIĄCY WCIĄŻ BEZTROSKĘ I TĘSKNIĄCY ZA LEMONIADĄ W WORECZKU.
NINIEJSZYM SKŁADAM WAM GORĄCE ŻYCZENIA JAK NAJDŁUŻSZEGO CZERPANIA Z TEGO CZASU DZIECIŃSTWA, BYŚCIE JEDNOCZEŚNIE UMIEJĘTNIE WYKORZYSTAŁY GO DO ŚWIADOMEGO ROZWOJU (PRZY DROBNYM WSPIERANIU RODZICÓW) ORAZ BY WASZE MARZENIA STAŁY SIĘ PODSTAWĄ DO ICH URZECZYWISTNIENIA.

Chciałbym tym samym, wykorzystując Dzień Dziecka, wskazać moje „dziecięce” inspiracje fotograficzne. Od momentu, kiedy fotografowanie dzieci pochłonęło mnie, szukam wzorców i mistrzów, od których mógłbym czerpać, których mógłbym podpatrywać samemu rozwijając swój indywidualny styl. Jest kilka osób, które w świecie fotografii dziecięcej są dla mnie wyznacznikiem kanonu i klasyki tego gatunku.

Najpierw z rodzimego podwórka.

ANNA PAWLETA to osobowość pełna pozytywnej energii bijącej z jej zdjęć. Dzieciaki na fotografiach Ani to dzieciństwo wypełnione radością, zabawą oraz cudpwnymi chwilami w świecie fantazji. Polecam gorąco zapoznanie się z galerią Anny i poznanie jej dokonań, bo to będzie czas podróży do czasów własnej młodości.

VELVET KIDS to nazwa, pod którą kryje się Łukasz Bąk. Zainspirowany spontanicznością i naturalną radością dzieci stworzył Velvet Kids robiąc zdjęcia w klimacie prawie malarskim. Mała głębia ostrości, żywa kolorystyka i ponad wszystko nie upozowane i naturalne w swym otoczeniu dzieciaki, nierzadko czarujące wielkimi oczami. To potrafi Łukasz uchwycić w swych fotografiach i przez to go bardzo podziwiam. Was natomiast zapraszam do obejrzenia jego galerii. Uważajcie tylko – spontaniczność łatwo się udziela ;)

Natomiast co do fotografów z zagranicy… no cóż; brakłoby czasu na wymienianie wszystkich, którzy mają wpływ na moje fotograficzne poczynania. Może skoncentruję się na paru na prawdę znamienitych jeśli chodzi o fotografię dziecięcą.

DIANA HALL to amerykańska fotografka realizująca magiczne zdjęcia  małych dzieci, noworodków i bobasów. W jej interpretacji świat dzieci to bezpieczeństwo i całkowita beztroska. Piękne zdjęcia i imponująca technika dające w połączeniu estetyczną strawę dla duszy i oczu.

ANNE GEDDES to skolei australijka, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Każdy kojarzy jej zaczarowany świat małych ludzi, czyli dzieci w kielichach kwiatów, w doniczkach i wiele innych niecodziennych pomysłów nie pozwalających zapomnieć o oglądanych właśnie fotografiach. Pionierka chyba jeśli chodzi o zdjęcia niemowląt i dzieci w pełnych bajkowego świata stylizacjach. A do tego Anne jest kobietą niezwykłego serca, pomagająca i wspierająca swą fotografią wiele organizacji działających na rzecz dzieci. Oto inspiracja.

Wystarczy. Na początek tyle, a w przyszłości będę pisał o innych fotografach inspirujących fotoHORYZONT, czyli mnie :)

A wy jak spędziliście Dzień Dziecka?

Portret dziecka

Ja dodam tylko, że dziś, w to święto, brałem udział w festynie zorganizowanym przez AKWARIUM Centrum Zabaw dla Dzieci podczas którego fotografowałem dzieciaki. Było rewelacyjnie, zabawa przednia i portrety też. Zapraszam do czyytania nastepnych postów, bo już wkrótce zamieszczę krótką relację z tego festynu. Pokażę też moje portrety dzieci wykonane tego dnia.

Tymczasem pozdrawiam,

Piotrek

Tagi: , , ,

breaker

Wpisz Komentarz

Musisz się Zalogować żeby wpisać Komentarz.