Cesarzowa Lena

To była ta sesja, kiedy dziecko, nad wyraz żywe i aktywne, sprawiało, że uchwycenie jednej klatki zdjęcia z miną właśnie zaobserwowaną stało się wyczynem nie lada. Żaden dobry autofokus nic by tu nie wskórał. A Lena – bohaterka tej sesji – na  początku niepewna nowej sytuacji, po chwili zdawała się w ogóle nic nie robić z pana z aparatem i innym nastawianym wokół sprzętem… Zatem zmuszony byłem do częstego przemieszczania statywu z lampą tak, by uzyskać jak najbardziej zadowalające oświetlenie. I choć nie byłem do końca zadowolony z naszego spotkania, to zaraz po załadowaniu zdjęć do komputera zmieniłem zdanie. Cesarzowa Lena, jak nazywa ją jej tata, dała nie jedną jak się okazało, możliwość do zrobienia dobrego ujęcia. Należy wspomnieć oczywiście, że niebagatelną rolę odegrała tu naturalny, wrodzony urok dziecka, które bawiło się w najlepsze obserwując tylko dziwne poczynania fotografa.

Zdjęcia okazały sie uzupełnieniem uroczej natury Leny, choć możliwość obcowania z nią na żywo nie jest w stanie zastąpić nic. Ów piękny tygrysio-panterowy strój dodał tylko uroku i zamienił sesję w przygodę.

Od strony technicznej dodam, że fotografowałem aparatem Olypmus E-500 z obiektywem 40-150mm f/3.5-4.5. Jako oświetlenia użyłem lapmy błyskowej z systemu Olympusa FL-36 zamocowanej na statywie oświetleniowym z uniesionym palnikiem i doczepionym własnej roboty mini ekranem odbijającym. W zasadzie wystarczyło, choć momentami brakowało mi drugiego światła rysującego lub dopełniającego. Ratowałem się jednak blendą z kartono-pianki, która się świetnie sprawdzała, a którą można wykorzystać jeszcze jako białe tło do portretów; co uczyniłem na tej sesji także.

Podsumowując – spotkanie było bardzo udane i to nie tylko z racji obecności cesarzowej ;) Miałem możliwość przetestować kilka technik, spradzić nabyty niedawno bezprzewodowy nadajnik-odbiornik do fotografowania z flashem poza aparatem, jaki i zaprezentować się kolejnym osobom jako fotograf. I nie zamierzam poprzestać na tym :)

Jeśli bym nie fotografował to nie wiem czym miałbym się teraz zajmować. Ja po prostu uwielbiam to robić.

Piotrek.

Tagi: , , , ,

breaker

Wpisz Komentarz

Musisz się Zalogować żeby wpisać Komentarz.