366 dni bloga, czyli Jeden Rok fotoHORYZONT podsumowany konkursem

WIELKIE WITAM !!!

Dlaczego wielkie? Bo to już rok jak funkcjonuje mój blog fotoHORYZONT poświęcony moim fotograficznym fascynacjom. Obchodzę więc dziś ROCZNICĘ działalności blogerskiej :)

Czas płynie, a od nas zależy jak wykorzystamy jego prąd.

Rocznica fotoHORYZONT

W dniu dzisiejszym przeglądając skrzynkę pocztową (elektroniczną rzecz jasna) spotkała mnie niezwykle miła niespodzianka. Mianowicie wybrano jeden z moich ostatnich wpisów na wpis dnia przez magazyn fotograficzny ŚWIAT OBRAZU, a co więcej, wpis ten weźmie udział w konkursie Fotograficzny Wpis Miesiąca. Czy to nie wspaniałe? Wysyłałem zgłoszenie bardziej po to, by zobaczyć jaki będzie odzew w ogóle. Nie spodziewałem się, że będzie takie wyróżnienie.

Bardzo miły prezent w rocznicę. A więc BAL moi Państwo. Jest co uczcić. Kiedy rozpoczynałem organizowanie tego bloga, instalację wordpressa, poszukiwanie odpowiedniego szablonu, nie sądziłem, że przybierze to wszystko taki obrót. Jestem dumny. W zasadzie wszystko tu zrobiłem sam, bez niczyjej pomocy, nie licząc tych dziesiątek opisów, podpowiedzi, które wygooglowałem w necie. I działa bez zarzutu. Dodam tylko, że motyw bloga zmieniał się dwa razy, będąc poszukiwaniem właściwej formy prezentacji nie tylko treści pisanej, ale przede wszystkim fotografii.

Kraków, Matejko oraz Kapelusznik i Piłkarz…

Co mają ze sobą wspólnego ci panowie? Zobaczycie sami, ja od dawna fascynuję się tym, czego świadkiem można zostać mimowolnie odwiedzając Kraków.

Oto mały zbiór fotografii z Krakowa z ostatniego mojego pobytu w tym zaczarowanym, artystycznym mieście.

Fotografia portretowa i reportażowa wg fotoHORYZONT Kalisz

Fotografia portretowa i reportażowa wg fotoHORYZONT Kalisz

Fotografia portretowa i reportażowa wg fotoHORYZONT Kalisz

Fotografia portretowa i reportażowa wg fotoHORYZONT Kalisz

Fotografia portretowa i reportażowa wg fotoHORYZONT Kalisz

Koloryt jest, prawda? Miasto ma tyle twarzy, że nie sposób spojrzeć w każdą podczas zwykłego turystycznego pobytu. Temu miastu trzeba poświęcić czas, trzeba się z nim oswoić. Ono ma wiele do pokazania, jest wdzięczne.

Chciałbym dodać jeszcze, że ów Pan Kapelusznik to znany w Krakowie artysta happeningowy RAFAŁ ŚPIEWAK, który w samym Krakowie miał już kilka wcieleń. To jest najnowsze, inspirowane postacią Kapelusznika z filmu ALICJA W KRAINIE CZARÓW, chociaż owa inspiracja moim zdaniem popłynęła bardziej od Johnny Deppa, który brawurowo zagrał postać Kapelucznika. Jakkolwiek wersja Rafała też była bardzo ciekawa, co urozmaicone zostało dodatkowo niezwykłą zdolnością zmiany barwy głosu z bardzo wysokiej do baaaardzo niskiej. Doprawdy intrygująca postać. Przy okazji pozdrawiam serdecznie Rafała. Wspomnę jeszcze, że oprócz występów na rynku krakowskim on jeszcze rysuje, pisze poezję i z tego co usłyszałem również książkę. Twórczy to osobnik….

Zajawka

A co następnym razem?

Sesja narzeczeńska oraz fotografia portretowa wg fotoHORYZONT Kalisz

Ano będzie kolejna porcja zdjęć, tym razem z sesji narzeczeńskiej Ani i Adama, bardzo wesołych i otwartych ludzi. Będzie też krótka podpowiedź fotograficzna, którą zamierzam rozpocząć cykl wskazówek pod wspólnym tytułem „JAK PRZESTAĆ PSTRYKAĆ, A ZACZĄĆ ROBIĆ ZDJĘCIA !” No cóż, może i trochę pretensjonalne, ale dlaczego nie? Przy dostępności dzisiaj do narzędzi cyfrowych i w świetle tego, że prawie każdy ma mniej lub bardziej zaawansowany kompakt, takie podpowiedzi będą z pewnością pomocne. Ludzie raczej nie lubią czytać instrukcji, które i tak pisane są przez inżynierów, a nie przez artystów. Zatem zapraszam od razu do zapisania się na subskrypcję mojego bloga, żeby nie stracić żadnej cennej podpowiedzi fotograficznej.

Dziękuję wszystkim tym, którzy byli oraz tym, którzy są ze mną do dziś i śledzą moje zmagania z fotografią oraz ze zjawiskiem zwanym blog.

Bywajcie więc i do następnego,

PIOTREK

P.S.

A’propos odpowiedniej pory… Co według Ciebie oznacza dobry timing? Co to jest timing? To właśnie wyczucie odpowiedniej chwili….

Zobaczcie to koniecznie, to jest ten rodzaj fotografii, który zapisuje się jakby z automatu w historii, nie dlatego że przedstawia ona Tigera Woods’a… Odpowiednia chwila w Fotografii

Tagi: , , , , ,

breaker

Wpisz Komentarz

Musisz się Zalogować żeby wpisać Komentarz.